Hakkımda

Merhaba ben Murat Demircan.

Bodrum'da freelance / serbest çalışan bir web ve grafik tasarımcısıyım.

Hakkımda: 1981 İstanbul doğumluyum. Lise yıllarında Photoshop’la tanıştım ve tasarım serüvenim bu sayede başladı. 2005 yılında Photoshop bilgim sayesinde Sonorous’ta işe başladım ve 10 senelik bir Pazarlama Müdürlüğü tecrübesi yaşadım. Bu 10 senelik süre içerisinde kendimi geliştirerek Illustrator ve Indesign programlarına hakim olup şirketin tüm katalog ve basılı dokümanlarını hazırladım. Solidworks, 3Ds Max ve Cinema 4D ile de ilgilenerek 3D görselleştime konusunda da söz sahibi oldum. Aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen tasarımcıları ve fotoğrafçıları ile çalışma fırsatı buldum.

Yaklaşık 2 senedir yoluma serbest / freelance çalışarak devam etmekteyim. Bireysel ya da kurumsal firmalar için, web tasarım veya grafik tasarım alanlarında; özgün ve amaca uygun, web sitesi tasarımı çalışmalarım için mobil cihazlarda da problemsiz çalışabilen, modern ve kolay yönetilebilir çalışmalar hazırlamaktayım. Grafik tasarımı çalışmalarım için ise güncel tasarım trendleri göz önünde tutularak logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, katalog ve broşür tasarımı, afiş, reklam tasarımları yapıyorum.

Neden Freelance Tasarımcı

olarak çalışıyorum?

Herhangi bir firma veya kuruma bağlı kalmadan yapılan tasarım çalışmalarına freelance tasarım adı verilir. Freelance çalışma modeli avrupa ülkelerinde oldukça yaygın olup Türkiye’de ise yavaş yavaş tanınmaya ve kabul görmeye başlamıştır.

Freelance web ve grafik tasarımcı olarak çalışan kişiler genelde evde veya kendileri için kurdukları ofislerinde çalışırlar. Bu çalışma modelinin, firmalar gibi belli başlı mecburi giderleri olmadığı için firma veya kurumlara oranla oldukça ekonomik çözümler sunmaktadır. Tabi burada fiyatın ekonomik olması da oldukça göreceli bir durumdur, her işte olduğu gibi işin kalitesine göre fiyatlarda kendi arasında farklılık gösterebilir.

Örnek olarak freelance çalışan her web tasarımcı veya grafik tasarımcı aşağı yukarı aynı fiyatları sunar gibi bir durum söz konusu değildir. Her tasarımcının yaptığı işin kalitesine göre belirli bir fiyat politikası vardır. Freelance tasarım hizmeti sunan, profesyonel çalışmalar yürüten ve teknik olarak yeterli bilgi ve donanıma sahip kişilerle çalışmak her zaman fayda getirecektir.

Freelance web tasarımı veya grafik tasarımı çalışmaları yapan kişilerin yeterince profesyonel olup olmadığını anlamanın en iyi yolu referans çalışmalarını incelemektir. Referanslar aracılığı ile tasarımcının ne kadar donanımlı olduğu, ne tarz çalışmalar yapabildiği az çok ortaya çıkmaktadır.

Siz de freelance tasarım avantajlarıyla günümüz trendlerinde modern ve etkileyici tasarımlara sahip web siteniz, logonuz veya kataloğunuz olsun istiyorsanız, portfolyomu incelemeye başlayabilirsiniz..

Projeleriniz için teklif isteyin.

Web veya Grafik Tasarım projesi talepleriniz için ücretsiz fiyat teklifi alın, projeleriniz en kısa sürede hayata geçsin.

Teklif İste